Yazarlar

Ulusal

Bölgesel

Haber Siteleri

Dergiler

TV Kanalları

Radyolar

İtalya

Fransa

İspanya

İngiltere

ABD

Almanya

Sitede Ara

   

Hintli Kadınların Güzellik Sırları ?

Doğu’dan gelen güzellik sırları

Kadife gibi bir cilt, parlak gözler, gür ve canlı saçlar. Hintli kadınlar doğal güzellikleriyle dikkat çekiyorlar. Bu güzelliğin en büyük sırrı kullanmayı alışkanlık haline getirdikleri doğal bitki özleri ve yağlar. Hintli kadınların güzellik sırlarını keşfetmek istiyorsanız bu haberi mutlaka okuyun.

Hintli kadınların çoğu, günlük cilt bakımlarını kendi hazırladıkları krem ya da yağlarla yapıyorlar. Belki de onların ileri yaşlara kadar pürüzsüz bir cilde sahip olmalarının altında bu sır yatıyor. Çeşitli kozmetik firmaları tarafından üretilen ve doğal bitki özlerine sahip ürünler de cildinizde doğal bir ışıltı için tercih edilebilir. Clarins, Babor, Sothys, Biotherm ve Sisley gibi kozmetik firmaları da ürünlerinde bitki özleri ve yağları kullanıyor. Sothys firması uzmanları Uzakdoğu teknikleri kullanılarak yaratılan Digi-Estetique masajının tüm Sothys bakımlarında kullnıldığını söylüyor. Hair & Sun Planet Tarabya'dan Güzellik Uzmanı Sibel Kırık, baş ve yüz masajının da cilt güzelliğinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

Doğal ürünlerle peeling

Öğütülmüş tahıllar ya da fındık ve fıstık gibi çerezler, cildinizde yumuşak bir peeling etkisi yaratıyor. Hintli kadınlar, her gün taze bakım ürünleri kullanıyorlar. Onların bakımları için ihtiyaç duydukları şey ise; bir kap dolusu cildi yatıştıran gülsuyu ve pürüzsüzleştiren tatlı bademyağı. Yüzü ılık pirinçsuyuyla yıkamak, Hintli kadınların yüzyıllardır uyguladıkları bir yöntem. Pirincin içeriğindeki magnezyum, B vitamini ve bakır gibi besleyici maddeler ısıyla birlikte suya karışıyor ve cildin ışıl ışıl parlamasını sağlıyor.

Kadife yumuşaklığında bitki yağları

Bitki yağları, Hintli kadınların bakımlarında kullandıkları en temel ürünler olarak yerlerini koruyor. Hafif masaj darbeleri de, mikro sirkülasyonu uyararak yağların cilde derinlemesine nüfuz etmesini sağlıyor. Hintli kadınlar, yüz maskesinde özellikle sarı susamyağını tercih ediyorlar. Bu yağ, içeriğindeki zengin doymamış yağ asitleri sayesinde cildin yumuşamasını sağlıyor ve pürüzsüzleşmesine yardımcı oluyor. Uzmanlar, cildin derinliklerine daha kolay ulaşması için susam yağının masajdan önce ısıtılmasını tavsiye ediyor. Eğer reçine ya da çiçek kokusundan hoşlanıyorsanız, içine birkaç damla yağ ekleyebilirsiniz. Bitkilerin cilt üzerindeki etkilerine gelince... Okaliptüs canlandırıyor, sandal ağacı gevşemesini sağlıyor ve ylang-ylang da onarıyor. İsterseniz, günlük masajınızı piyasada, aktarlarda satılan ve içeriğinde bitki özleri bulunan ürünlerle de yapabilirsiniz.

Saçlarınıza Bakım Şöleni

Hintliler için gür ve koyu saçlar kadınlığın tacı. Yağ masajları ve doğal şampuanlar saçlara güç ve parıltı sağlıyor.

Rahatlatan baş masajları

Aromatik Hint baş masajı olarak tanımlanan campisaj, Hindistan'da binlerce yıldır uygulanan bir yöntem. Hintli kadınlar gür ve parlak saçların sırının saç derisine yağlarla masaj yapılmasında saklı olduğuna inanıyorlar. Uygulama, son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz Ayurveda felsefesinden doğmuş. Ayurveda ya göre masajın iki önemli işlevi var; hücre ve dokunun beslenmesini sağlamak, bedeni toksinlerden arındırmak. Hintli kadınlar, saçlarını yıkadıklarında masaj yapmayı ihmal etmiyorlar. Baş bölgesine yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırıyor ve bu sayede besleyici maddeler saç köklerine daha iyi nüfuz ediyor. Hintli kadınlar bu yağlardan sadece daha sağlıklı bir yaşam için değil, aynı zamanda daha güzel görünmek için de yararlanıyorlar. Örneğin fesleğen saç derinizin canlanmasını sağladığı gibi, saçlarınızın parlamasına da yardımcı oluyor. Siz de ışıl ışıl parıldayan saçlara sahip olmak istiyorsanız birkaç damla fesleğenyağı, ılık jojoba ve susamyağını derin bir kabın içinde karıştırın. Bir yemek kaşığı yağı saçlarınıza ve saç derinize yayın. Parmaklarınızla hafifçe masaj yaptıktan sonra saçlarınızı iyice durulayın.

Mis kokulu saçlar

Bir cam şişeyi suyla doldurun. İçine birkaç damla en sevdiğiniz aroma yağından damlatın. Suyu, kuru saçlarınızın üzerine dökün. Saçlarınızın mis gibi kokması için, Hindistanlı kadınların sıkça kullandıkları gül ya da lavantayağını öneriyoruz.

Bademle temiz bir cilt

Yumuşak bir peeling için: Derin bir kabın içinde, 2 yemek kaşığı iyice öğütülmüş bademi, birer tatlı kaşığı gülsuyu ve bademyağıyla karıştırın. Karışımı, üzerine süt ilâve ederek krem kıvamına getirin. Peelingi yüzünüze sürün ve hafif dairesel hareketlerle cildinize 1 - 2 dakika masaj yapın. Şimdi cildinizi su ya da pirinç suyuyla durulayabilirsiniz.

Vücudunuza Aromalı Bakım

Hintli kadınlar, hem sağlıklarını hem de güzelliklerini korumak için banyo öncesinde aromalı masajların gücünden yararlanıyorlar.
Masajla baştan aşağı sağlık
Masaj, sağlıklı ve güzel bir vücut için anahtar kelime. Masajın etkisi artırmak amacıyla, tüm vücuda bolca özyağ sürülüyor. Ardından yavaş ve dairesel hareketlerle masaj yapılarak yağın tüm vücuda iyice nüfuz etmesi sağlanıyor. Hintli kadınlar, masaj sırasında baş döndüren kokusu nedeniyle çoğunlukla gülyağını tercih ediyorlar. Aroma özleriyle yapılan masaj cildin genç kalmasını sağlıyor, lenf akımını canlandırıyor ve vücutta oksijen alımını kolaylaştırıyor.

Kokuların Armonisi

Hintli kadınlar, her yıl, ilkbaharda güneşin dönüşünü ve çiçeklerin tomurcuklanmasını düzenli olarak kutlamayı adet edinmişler. Baharatların, çiçeklerin ve reçinelerin kokuları bu mevsimde tüm kadınları adeta bir kumaş gibi sarıyor. Kadınlar, birbirinden çekici kokularıyla adeta baş döndürüyor!

Sihirli çiçek banyosu

Rahatlamaya ihtiyacınız varsa, papatya, yasemin ve sandal ağacı tam size göre. Bunun için; dörder damla yağı küvete doldurduktan sonra iyice karıştırın. Küvette dinlenirken derin nefes alarak aroma yağlarının rahatlatıcı gücünden yararlanın. Bir cam şişenin üçte birine kurutulmuş gül yapraklarını ya da tomurcuklarını doldurun. Şişeyi, jojobayağıyla doldurun. Üzerine 10 damla gülyağı damlatın. Şişenin ağzını iyice kapayın ve üç hafta boyunca sıcak bir ortamda bekletin. Şişenin doğrudan güneş ışığı almamasına özen gösterin.

Canlanın

Işık geçiren bir cam şişenin içine 70 ml alkol dökün. Ardından 10 ar damla limon, gül ağacı ve portakalyağı ekleyin. Şişeyi iyice çalkaladıktan sonra 7 gün boyunca dinlendirin. Üzerine 39 ml su doldurun. İki hafta boyunca yeniden dinlenmeye bırakın.

Hint masajıyla gevşeyin


Her iki elinizin yüzük ve orta parmağını kaşlarınızın ortasına yerleştirin. Ardından sağ elinizin parmaklarıyla kaşınızın üzerinden sağ gözünüze, sol elinizle de sol gözünüze doğru masaj uygulayın. Hareketi 5 kez tekrarlayın. Sağ ve sol elinizin işaret parmaklarını burnunuzun başladığı bölgeye yerleştirin. Şimdi her iki parmağınızla, burun deliklerinizin yan bölgelerine yukarıdan aşağıya doğru masaj yapın. Hareketi 5 kez tekrarlayın. Gözlerinizi yeniden kapayın, el ayalarınızı yüzünüze yerleştirin ve kulaklarınıza doğru gerin. Hareketi üç kez tekrarlayın.

kaynak: formsante
 

Yeni Haberler

Diyet Yapanların Uyması Gereken Altın  
Hangi Elbiseler Zehirli Formaldehit"i  
Kalp Krizi Riskini Azaltıp, Zekayı Art  
Karın Bölgesini Sıkılaştıran Mucizevi  
Bebek İsteyenleri Bekleyen Ciddi Riskl  
Hackerların Verdiği Zararları Kim Üstl  
Bir Kola"da Kaç Küp Şeker Var Biliyorm  
Memurlar 2008 Yılında Ne Kadar Maaş Al  
6 Saniyede Kalp Anjiyosu Olmak İster M  
Elektrofizyolojik Çalışma ve Ablasyonu  
2008 Yılında Özel Sektör"de Maaşlar Ne  
İşte İzleyenlere Sigarayı Bıraktırabil  
Facebook çılgınlığı 1 Milyon Türk"ü Es  
Akciğer Kanseri Tedavisinde En Yeni Çö  
Kalbe Dost, Kansere Düşman Mucizevi Be  
Kemik Erimesini Önlemek İçin 10 Dakika  
Yüksek Tansiyonu Tarihe Karıştıracak S  
Amerika, Süper Güçlü Türk Ordusunu Yen  
Work & Travel ile Alaska"da Çok Cazip  
Müjde ! Kısa Zamanda Zayıflatan Süper  
Barkod Osman"dan Akıllara Ziyan Doland  
Göğüs Kanserini Sona Erdiren İlaç Onay  
Diyet Yapan Ancak Kiloyu Veremeyenler  
Soğuk Duşun İnsan Üzerindeki Şaşırtıcı  
İnsanlığı Yok Edecek En Ucuz Kitle İmh  
Bağışıklık Sistemimizin En Acımasız Dü  
2. El Otomobil Alımında Akılalmaz Dola  
Yeni Üretilen Fiat Linea Rekor İlgiyle  
20 bin YTL"den de ucuza BMW ve Mercede  
Bakıcıya Saldıran Erkek Aslanın Dehşet  
Kaçak Getirilen Lida Yosun Tableti Öld  
Çift Başlı Ve Tek Gövdeli Kızın Mucize  
Bitkisel Tedavinin Pek Bilinmeyen Yan  
Memurlar 2007 Yılında Ne Kadar Maaş Al  
Kozmetik Ürünler İnsan Sağlığına Zarar  
Aspirin Genç Kadınlarda Kalp Krizini Ö  
İncir Kolesterolü Düşürüyor, Basur'a İ  
1.65 Milyar Dolar'lık Büyük Başarının  
Uykusuzluk Çekenler İçin İlaç Gibi Bir  
Sürekli Uyku İlacı Almak Uykusuzluk Ya  
İşte Avrupa Yakası"nın En Çok İzlenen  
İspanya'daki Mega Tsunami Dünya'yı Vur  
Asya Depreminde Ölü Sayısı 280 Bine Ul  
İstanbul'da Meydana Gelen Büyük Deprem  
Dünyada Son 100 Yılın En Şiddetli 10 D  
Kısa Sürede Zayıflamanın Bilimsel Yönt  
Kendinizi Yıldırımdan Korumanın Püf No  
Deprem İstanbul'da Hangi Semtleri Etki  
Uyku Kaliteniz Sağlığınızın Bir Göster  
Mutsuzluk Sindirim Sisteminizi Birhayl  

Arşiv


 


Link Ara

721 Online Kullanıcı 


Haber Ara

Ranking-Hits

Copyright © 2005 Volkan Evcil